Połowy dokonał, kto zaczął – powitanie

Dimidium facti, qui coepit, habet – połowy dokonał, kto zaczął (Horacy)

Takie już z nas przedziwne istoty, że najtrudniejszy jest zwykle ten pierwszy krok. Chwila wieńcząca proces poszukiwania motywacji i zbierania sił. Gdy cel jest jasny i towarzyszy nam świadomość korzyści, jakie możemy osiągnąć – wszystko wydaje się prostsze. Nietrudno wtedy o kolejne kroki prowadzące do celu, kolejne wyrzeczenia i konieczną rozwagę, by rękę trzymać na pulsie i nie przegapić momentu delikatnej zmiany kursu. Koniecznej, by wobec wewnętrznych przemian i stale zmieniających się okoliczności, wciąż płynąć we właściwym kierunku.

Niniejszy wpis inauguruje to niewielkie miejsce w sieci, na łamach którego chciałbym dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami, a także dyskutować – tak na ich temat, jak i szerzej, gdzie wzrok poniesie. Chciałbym pisać o świadomym, aktywnym życiu jako takim, o rozwoju osobistym i dążeniu do stawania się coraz lepszym. Propagować proaktywne podejście do świata i ludzi; inspirować do zmian na niewielką, acz możliwą, właściwą dla każdego skalę; informować o interesujących wydarzeniach ze świata i kraju, dzielić się wrażeniami z rozwijających lektur i spotkań.

Chciałbym, by wokół blogu rozwinęła się mikrospołeczność, grupa ludzi dyskutujących na poziomie i z korzyścią dla siebie i pozostałych. Chciałbym bardzo wiele. Nie wiem ani kiedy ani czy w ogóle uda mi się to osiągnąć, ale zgodnie z tematem wpisu – zaczynam już dziś. I liczę na to, że druga połowa będzie łatwiejsza i dająca mnóstwo satysfakcji. Jeżeli ktokolwiek na lekturze blogu skorzysta – poczytam to sobie za sukces i zastrzyk energii, by działać dalej.

Wygląd i forma blogu, jak i jego tematyka będą ewoluować w trakcie powstawania kolejnych tekstów. Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoimi spostrzeżeniami, miłym, ale też krytycznym słowem. Każdą opinię wezmę pod uwagę.

Kończąc, nawiążę do adresu, pod jakim miejsce to widnieje w sieci – proaktywny.wordpress.com. Dlaczego akurat taka nazwa? Bo proaktywność, czyli życie zgodnie z przekonaniem, że to człowiek kształtuje swój los poprzez dokonywanie świadomych wyborów – to najważniejszy fundament samorozwoju. Świadomość możliwości, jakie w nas drzemią, możliwości zmiany zarówno siebie, jak i otaczającej nas rzeczywistości, oraz gotowość podejmowania działań – to niezbędne narzędzia dążenia do szczęśliwszego życia.

Zacznij żyć proaktywnie już dziś – zrób ten pierwszy krok i pamiętaj słowa Horacego – połowy dokonał, kto zaczął.

Szczęśliwej reszty życia!

Reklamy

4 thoughts on “Połowy dokonał, kto zaczął – powitanie

  1. Życzę dużo cierpliwości i konsekwencji w pisaniu bloga. Sam wiem jaka to trudna sztuka.

    Jeżeli mógłbyś dodać jakąś formę kontaktu (pisałeś u mnie na blogu o możliwości podzielenia się doświadczeniem w bieganiu) byłbym wdzięczny i chętnie bym z tego skorzystał.

    Będę obserwował Twoje dalsze poczynania, blog ląduję w moim czytniku RSS.

    Pozdrawiam !

  2. Dziękuję za wizytę na blogu i pierwszy komentarz :) Postaram się sprostać wyzwaniu i stronę prowadzić z zaangażowaniem, które zasłuży na uwagę Czytelników. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i to już w najbliższym czasie.

    O możliwości kontaktu pomyślę i udostępnię.

Wyraź swoje zdanie!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s